60 lat działalności firmy KABELSCHLEPP


Obecnie TSUBAKI KABELSCHLEPP jest jednym z wiodących dostawców systemów prowadników przewodów i osłon prowadnic oraz przenośników. W roku 1954 firma KABELSCHLEPP wypuściła na rynek swoje pierwsze stalowe łańcuchowe prowadniki kablowe. Ich wynalazcy, Dr Gilbert Waninger i Dr Waldrich, właściciele firmy, szybko dostrzegli olbrzymi potencjał tych prowadników.

Wcześniej elastyczne przewody energetyczne takie jak kable i węże po prostu zwisały luźno z maszyn i urządzeń, co prowadziło do uszkodzeń i ich szybkiego zużycia. Dzięki wizji i innowacyjnemu podejściu firmy KABELSCHLEPP, wszystko to uległo zasadniczej zmianie – przewody energetyczne i sterownicze są teraz bezpiecznie ułożone w wiązkach wewnątrz prowadników.

Firma KABELSCHLEPP natychmiast opatentowała swój pomysł – a był to dopiero pierwszy spośród licznych patentów które miały pojawić się w nadchodzących latach. Od czasów pierwszego prototypu opracowano olbrzymią różnorodność stalowych i plastikowych modeli prowadników, oferujących idealne rozwiązania dla każdego rodzaju zastosowań. Np. w roku 1967 firma KABELSCHLEPP wynalazła pierwszy prowadnik kablowy ze tworzywa sztucznego, składający się z jednoczęściowych, formowanych wtryskowo ogniw.

Niezależnie od tego czy mowa o systemach nadzwyczaj lekkich, ruchomych we wszystkich 3 wymiarach, czy o niezwykle długich prowadnikach energii, firma KABELSCHLEPP dzięki innowacyjnemu podejściu stymuluje branżę już od 50 lat i po dziś dzień pozostaje technologicznym liderem na rynku.

Od swojego startu w 1954 r., firma stała się globalnym graczem, z przedstawicielstwami i podmiotami zależnymi w ponad 50 krajach. Systemy prowadników przewodów KABELSCHLEPP są używane na całym świecie, począwszy od zastosowań takich jak maszyny obróbcze, dźwigi, automatyczne myjnie samochodowe, poprzez technologie medyczne i laboratoryjne, aż do tak skomplikowanych zastosowań jak roboty przemysłowe, platformy wiertnicze czy promy kosmiczne.

Jednak firma KABELSCHLEPP to nie tylko systemy prowadników przewodów. Od lat 60-tych firma projektuje i wytwarza systemy osłony prowadnic i przenośniki. Firma KABELSCHLEPP zawdzięcza sukces we wszystkich obszarach działalności nie tylko swojej pozycji lidera w dziedzinie innowacyjności, ale także niezawodnej jakości produktów. Również osłony teleskopowe, zgarniacze i przenośniki wyprodukowane przez KABELSCHLEPP są używane przez renomowanych producentów maszyn na całym świecie.