Tniemy koszty – wydłużamy okres eksploatacyjny

Systemy prowadników przewodów do zastosowań dźwigowych

TSUBAKI KABELSCHLEPP opracowuje indywidualne rozwiązania dla systemów prowadników przewodów do zastosowań dźwigowych. Dziesiątki lat doświadczenia wyniesionego z setek zrealizowanych projektów w różnych branżach skutkują nowymi, niestandardowym rozwiązaniami, dopasowanymi do klienta. Nasi specjaliści są gotowi wesprzeć Państwa począwszy od etapu planowania, poprzez instalację w zakładzie, skończywszy na rozruchu kompletnego, przetestowanego systemu.

Państwa globalny ekspert od zastosowań dźwigowych:

Peter Sebastian Pütz
Head of Crane Business
Business Development

Tel.: +49 (0)2762 4003-322
Tel. kom.: +49 (0)170 2086169
E-mail: peter.puetz@kabelschlepp.de


TSUBAKI KABELSCHLEPP

Państwa partner w zastosowaniach dźwigowych

KABELSCHLEPP specjalizuje się w prowadnikach przewodów do wszystkich rodzajów oraz wersji dźwigów i jest pionierem w rozwoju dynamicznych systemów prowadników przewodów i węży, począwszy od wynalezienia pierwszego na świecie prowadnika przewodów, opatentowanego przez KABELSCHLEPP w 1954 r.

Jako że nowoczesne systemy dźwigowe i suwnicowe cechują się zapotrzebowaniem na coraz większe ilości cykli ruchowych i prędkości przesuwu, potrzebne są systemy prowadzenia przewodów, które są w stanie spełnić te nowe wymagania. Aby spełnić te wymogi, dzisiejsze suwnice portowe i podnośniki dokowe potrzebują lekkich prowadników przewodów z tworzywa sztucznego, oferujących wysokie prędkości i przyspieszenia oraz dużą wytrzymałość.

Systemy prowadników przewodów wykonanych z tworzywa sztucznego pomogą dostosować Państwa systemy do tych nowych potrzeb. TSUBAKI KABELSCHLEPP oferuje rozwiązania nawet do zastosowań o wyjątkowo długich odcinkach przesuwu, wymagających dużych prędkości i przyspieszeń.

Od roku 1954 prowadniki KABELSCHLEPP sprawdzają się w wielu obszarach, gwarantując wysoką niezawodność, jakość i korzystne cenowo rozwiązania, które już teraz spełniają coraz większe wymagania, które stawia przed nimi przyszłość.


Technologia TSUBAKI KABELSCHLEPP

TSUBAKI KABELSCHLEPP jest dostawcą rozwiązań kompleksowych.  Nasze ponad pięćdziesięcioletnie doświadczenie i tysiące rozwiązań zainstalowanych na całym świecie powodują, że TSUBAKI KABELSCHLEPP jest kompetentnym i godnym zaufania partnerem. Nasi specjaliści oferują wsparcie od fazy planowania, poprzez montaż aż do rozruchu kompletnego systemu.

Aby zaoferować Państwu optymalne udoskonalenia dla Państwa urządzeń, nasi eksperci zajmą się koordynacją komponentów do Państwa zastosowań w Państwa zakładzie. Wykorzystujemy standardowe komponenty lub konfigurujemy nasze systemy indywidualnie, aby dostosować je do już istniejących instalacji zgodnie z Państwa życzeniem.

 • pomiary na miejscu zapewniają najlepszą jakość usług inżynieryjnych i planowania montażu
 • trening na miejscu dostosowany do potrzeb danego zastosowania
 • instrukcje montażu i podręczniki użytkowania do danego zastosowania
 • dokumentacja CAD instalacji w formacie 2D i 3D


Zalety systemów prowadników przewodów i węży w zastosowaniach dźwigowych

 • korzystna cena (w porównaniu z systemami wiszącymi) dzięki krótszej długości przewodów – nie potrzebne są nieefektywne, zwisające pętle
 • wydłużony okres eksploatacyjny przewodów – przewody zginają się jedynie w określonym promieniu gięcia i nie pochłaniają żadnych sił ciągnących
 • bardzo długie odcinki przesuwu
 • odporne na warunki pogodowe, zarówno w zastosowaniach na morzu jak i na lądzie
 • niskie nakłady konserwacyjne
 • bezpieczna ochrona przewodów i węży nawet przy silnym wietrze - brak obciążeń mechanicznych oddziałujących na suwnicę
 • bezpieczny przesył danych przy pomocy przewodów LWL
 • brak dodatkowych napędów i jednostek sterujących
 • wszystkie przewody zasilające, sterujące, pneumatyczne, wody, hydrauliczne i do przesyłu danych w ramach jednego systemu


Gotowe systemy TOTALTRAX

Od projektu aż do ostatecznego gotowego systemu

Skorzystaj z naszego know-how. Nasi doświadczeni specjaliści w ścisłej współpracy z Państwem mogą zapewnić wsparcie przedsprzedażowe: od usług związanych z planowaniem i projektowaniem, aż do posprzedażowego serwisu i wsparcia.

Jedno zamówienie, jedna osoba kontaktowa, optymalne komponenty dopasowane do siebie, w tym prowadnik przewodów i węży, przewody elektryczne, węże hydrauliczne i pneumatyczne oraz złączki.

Otrzymujecie Państwo kompletny system w ramach pojedynczej dostawy, z certyfikatem gwarancyjnym na życzenie – jednym słowem: TOTALTRAX.

Ogranicz koszty magazynowania prowadników przewodów i węży, przewodów i złączników, używając systemu TOTALTRAX.

Dostarczamy wszystkie elementy na czas do Państwa zakładu lub bezpośrednio w miejscu instalacji.


Instalacja w wykonaniu specjalistów z naszego Serwisu Technicznego

Pozwólcie Państwo pracownikom naszego Serwisu Technicznego zająć się planowaniem i montażem systemu prowadników przewodów. Zapewniamy potrzebne wsparcie.

 • kompletny montaż, wliczając rynny prowadzące i konstrukcje wsporcze
 • rozwijanie i montaż systemów prowadników przewodów do zastosowań o długich odcinkach przesuwu
 • montaż w trudnych warunkach na dużych wysokościach
 • rozruch techniczny i odbiory

TSUBAKI KABELSCHLEPP specializes in cable carriers for all types and sizes of cranes and has been a pioneer in dynamic cable and hose carrier systems ever since the invention of the original cable carrier that was patented by KABELSCHLEPP in 1954.

Because modern crane systems demand increasingly higher cycle rates and travel speeds, they need cable management solutions that can hold up to the new requirements. To meet these demands, today’s port cranes and lifting devices require lightweight plastic cable carriers that offer high speed, high acceleration and high durability.

Cable carrier systems made of plastic can help you to adapt your systems to meet these new demand. TSUBAKI KABELSCHLEPP even has solutions for extremely long travel applications that require high travel speeds and accelerations.

Since 1954, KABELSCHLEPP cable carriers have been proving themselves in the field and providing high reliability, high quality, and cost-effective cable routing solutions that can also satisfy increasingly challenging needs of the future.