Układ ślizgowy::

Ekonomiczne rozwiązanie do każdego zastosowania

Jednostronny układ ślizgowy: Górny bieg prowadnika przewodów i węży ślizga się po dolnym biegu i/lub po powierzchni ślizgowej rynny prowadzącej. Jednostronny układ ślizgowy jest najpopularniejszym i najbardziej korzystnym cenowo rozwiązaniem.

TSUBAKI KABELSCHLEPP dostarcza prowadniki przewodów, rynny prowadzące, przewody i węże oraz elementy odciążenia naciągu – dostarczamy gotowe kompletne rozwiązanie. Systemy prowadników przewodów w tej konfiguracji pracują bezproblemowo na całym świecie.

Układ jednostronny

Przeciwbieżny układ ślizgowy: Przy dużym obciążeniu dodatkowym, przewody w układzie przeciwbieżnym mogą zostać rozdzielone pomiędzy dwa przeciwbieżne prowadniki przewodów. Pozawala to zmniejszyć szerokość instalacji i oddzielić przewody zasilające, kontrolne i sygnałowe.

Układ przeciwbieżny

Wymienne elementy ślizgowe OFFROAD – ekonomiczne rozwiązanie

Elementy ślizgowe OFFROAD wydłużają okres eksploatacyjny prowadników przewodów w układzie ślizgowym, gdzie powierzchnia ślizgowa prowadnika jest wystawiona na duże obciążenia. W razie zużycia wystarczy po prostu wymienić element ślizgowy zamiast całego prowadnika przewodów. Nasze elementy ślizgowe redukują koszta i czas przestojów. Są wykonane z materiału o wysokiej odporności na ścieranie i mają o 80 % większą grubość warstwy ścieralnej niż standardowe elementy ślizgowe.

  • wydłużony okres eksploatacyjny prowadnika
  • zmniejszone koszta i czas przestojów
  • wystarczy wymienić zużyte elementy ślizgowe zamiast całego prowadnika
  • 80 % większa grubość warstwy ścieralnej
  • wykonane ze specjalnego materiału odpornego na ścieranie, o niskiej wartości współczynnika tarcia

 

Minimalne zużycie przegubów dzięki "systemowi 2 tarcz"

W prowadnikach serii M, siły pchania i ciągnięcia są przenoszone przez łączenia optymalnie dostosowane do tego celu. W efekcie zużycie punktów łączenia jest zredukowane do minimum, a okres eksploatacyjny prowadnika zostaje znacznie wydłużony.